New Page 1
 
top menu       صفحه اول | دانشگاه | ریاست دانشگاه | معاونت ها | دانشکده ها | بیمارستانها | شبکه بهداشت و درمان | مراکز تحقیقاتی | مجلات دانشگاه |  | تماس لينكهاي مفيد | درباره كاشان

امام حسن عسکری (ع) فرمودند: تمام پلیدیها در خانه ای قرار داده شده و کلید آن دروغگویی است ::: تحف العقول، ص 488


مراسم بزرگداشت روز بهداشت محیط در دانشگاه برگزار شد-22/12/903/12/2012 12:37:25 PM

مراسم بزرگداشت روز بهداشت محیط در سالن آمفی تئاتر دانشکده پرستاری مامايي دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان در این مراسم ضمن اشاره به حوزه بسیار وسیع و گسترده فعالیت و ارتباط بیرونی کارشناسان بهداشت محیط با جامعه گفت: رسالت این کارشناسان نشان دادن چهره و تابلوی خوبی از عملکرد دانشگاه برای شهر است.

دکتر محمد حسین اعرابی افزود: چنانچه اهمال و کوتاهی در انجام وظیفه کارشناسان بهداشت محیط صورت گیرد این اهمال متوجه همه مردم شهرستان می شود.

وی با اشاره به اینکه باید مدارا در کار را شرط اصلی قرار داد، تصریح کرد: در نامه ای که امیرالمومنین امام علی (ع) به مالک اشتر نوشتند، ایشان رفع، رجوع و رسیدگی به کار مردم را نعمت دانسته که باید این توصیه امام را سرلوحه کار خود قرار داد.

وی بر لزوم آموزش و فرهنگ سازی در زمینه های بهداشتی تاکید و بیان کرد: در هنگام انجام کار روزانه می توان با توصیه و آموزشها در جهت پیشگیری، کار گشا بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، سابقه فعالیت بهداشت محیط در کاشان را مربوط به اوایل انقلاب اسلامی ایران ذکر کرد و گفت: کاشان همچنان در عرصه بهداشت محیط فعال و جدی می باشد.

دکتر حسن الماسی از خدمت عادلانه، شجاعانه و با تدبیر کارشناسان بهداشت محیط، به علت روبرو بودن با افراد مختلف جامعه از جمله مردم، توزیع کنندگان مواد غذایی در سطح شهر را در خورد تقدیر و تشکر دانست.

وی افزود: مسئولیت نظارت دقیق بر مواد غذایی از ابتدای تولید و بسته بندی تا فروش و ارائه به مردم امری ضرورری است.

وی تصریح کرد: گروه بهداشت محیط هیچگونه کوتاهی در مقابل تخلف انجام نمی دهد، چرا که کوچکترین کوتاهی در حقیقت از بین بردن و پایمال کردن حقوق همه جامعه است.

وی، خود کنترلی توزیع کنندگان مواد غذایی، رستوران ها و امکان سطح شهر را یکی از مهمترین برنامه های سال آتی که به عنوان یک طرح ملی می باشد، معرفی کرد.

دکتر حسن الماسی اظهار داشت: در این طرح فروشندگان از نظر ارائه مواد سالم و رعایت مسایل بهداشتی درجه بندی شده و اطلاعات بهداشتی مراکز ارائه مواد غذایی سالم و بهداشتی، تحت وب سایتی در دسترس عموم قرار می گیرد.

وی ادامه داد: با این عمل مراکز، خود به خود برای بالابردن مشتری ملزم به رعایت مسائل بهداشتی شده و خودشان از کارشناسان بهداشت محیط درخواست ارزیابی خواهند کرد.

وی با اشاره به عملکرد بهداشت محیط در سال جاری گفت: آب آشامیدنی نیز تحت کنترل سازمانهای مختلف آب شهری و روستایی قرار دارد و با کنترل مضاعف کارشناسان بهداشت محیط، کلیه بیماریهای ناشی از ناسالم بودن آب کنترل شده است.

دکتر حسن الماسی کنترل بیماری سالک را یکی از دغدغه های بزرگ وزارت متبوع در کشور ذکر و بیان کرد: به یکی دیگر از رسالت مهم بهداشت محیط که کنترل بیماری سالک است، در سال 1390 جامه عمل پوشانده شد.

دفعات مشاهده ›905   اعلام نظر در مورد اين خبر
تماس با دانشگاه