New Page 1
 
top menu       صفحه اول | دانشگاه | ریاست دانشگاه | معاونت ها | دانشکده ها | بیمارستانها | شبکه بهداشت و درمان | مراکز تحقیقاتی | مجلات دانشگاه |  | تماس لينكهاي مفيد | درباره كاشان

امام حسن عسکری (ع) فرمودند: تمام پلیدیها در خانه ای قرار داده شده و کلید آن دروغگویی است ::: تحف العقول، ص 488


مانور بسیج سلامت نوروزی در كاشان برگزار شد-20/12/903/10/2012 9:43:51 AM

مانور بسیج سلامت نوروزی سال 1391 همزمان با سراسر كشور، روز پنجشنبه مورخ 18/12/90 در آیینی در شهرستان كاشان با همت کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: هر ساله با نزدیک شدن ایام تعطیلات نوروزی با افزایش فعالیت برخی از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی من جمله فروشگاهها، اماکن اقامتی - تفریحی، اماکن بین راهی و سرویسهای بهداشتی در سطح شهر و در کنار جاده ها، مرکز سلامت محیط و کار و مجموعه معاونتهای بهداشتی دانشگاههای علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی در سطح کشور مسئولیت تامین شرایط بهداشتی در راستای حفظ و ارتقای سطح سلامت شهروندان و مسافران نوروزی و پیشگیری از بروز اپیدمیهای منتقله از آب و غذا در این ایام را بر عهده دارند.

دکتر حسن الماسی با اشاره به اهمیت موضوع و ضرورت افزایش نظارتهای بهداشتی گفت: از دهه گذشته برنامه بسیج سلامت نوروزی از ابتدای اسفند ماه تا پایان پانزدهم فروردین سال بعد بصورت شبانه روزی و از ساعت 8 صبح لغایت 8 شب در کلیه روزهای اداری و تعطیلات با همکاری پرسنل بهداشت محیط با تاکید بر اماکن و مراکز حساس اجرا می شود.

وی، هدف کلی مانور را حفظ و ارتقای سطح سلامت شهروندان و مسافران نوروزی در ایام تعطیلات ذکر و بیان کرد: افزایش نظارت و بازرسیهای بهداشتی از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی مورد نظر ( مطابق دستورالعمل)، افزایش نظارت و بازرسیهای بهداشتی از اماکن عمومی مورد نظر ( مطابق دستورالعمل )، افزایش نظارت و بازرسیهای بهداشتی از اماکن بین راهی تحت پوشش، نمونه برداری از مواد غذایی حساس (مطابق دستورالعمل) مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی و کنترل کیفی آب اشامیدنی (کلرسنجی و نمونه برداری) در اماکن عمومی و مراکز اقامتی و بین راهی از اهداف اختصاصی مانور است.

كارشناس مسئول بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشكی كاشان نیز در این مراسم افزود: در این مانور، 20 گروه از بازرسان و كارشناسان بهداشت محیط به صورت تصادفی از مراكز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماكن اقامتی این شهرستان بازدید می كنند.

مهندس محسن فتحی مقدم تصریح كرد: جمع آوری مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته و غیرمجاز نیز از دیگر اقدامات بازرسان در این مانور است.

وی، با اشاره به اینكه این مانور با حضور چهار گروه از كارشناسان بهداشت محیط در شهرستان آران و بیدگل نیز برگزار شد، خاطرنشان كرد: طرح بازدید و نظارت بر مراكز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماكن عمومی تا 15 فروردین ماه سال 91 ادامه دارد.

لازم به ذکر است همشهریان در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی باسامانه ارتباطات مردمی 09678 تماس گرفته و مورد را اعلام نمایند.

دفعات مشاهده ›398   اعلام نظر در مورد اين خبر
تماس با دانشگاه