New Page 1
 
top menu       صفحه اول | دانشگاه | ریاست دانشگاه | معاونت ها | دانشکده ها | بیمارستانها | شبکه بهداشت و درمان | مراکز تحقیقاتی | مجلات دانشگاه |  | تماس لينكهاي مفيد | درباره كاشان

امام حسن عسکری (ع) فرمودند: تمام پلیدیها در خانه ای قرار داده شده و کلید آن دروغگویی است ::: تحف العقول، ص 488


جشن دانشجويان جديدالورود دانشگاه علوم پزشكي كاشان برگزار شد-17/7/139010/9/2011 11:28:45 AM

در آستانه ميلاد امام رضا(ع):

جشن دانشجويان جديدالورود دانشگاه علوم پزشكي كاشان برگزار شد

 

همزمان با سالروز میلاد خجسته امام هشتم شیعیان حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) مراسم جشن معارفه دانشجویان جدیدالورود و رونمایی از نقشه جامع علمی سلامت دانشگاه با حضور معاونان دانشگاه، سرپرست دانشکده‌ها،کارکنان واعضای هیأت علمی، دانشجویان جدیدالورود و مسئولین شهری در سالن آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم ریاست دانشگاه ضمن تبریک سال جدید تحصیلی به دانشجویان جدیدالورود گفت: دانشجویان باید علاوه بر تحصیل علم، تهذیب نفس را نیز به منظور رشد، بالندگی و شکوفایی علمی، عملی و اخلاقی خود سرلوحه کارها قرار دهند.

وی دانشجویان را مدیران، متخصصان و کارشناسان آینده‌ساز کشور دانست و گفت: دانشجو موفق کسی است که از تمام ابعاد و فضاهای دانشگاه استفاده کند تا در پایان تحصیلات به یک نیروی متخصص، متعهد، توانمند، عالم، کارآمد و پاسخگو به جامعه تبدیل شود.

دکتر محمد حسين اعرابی با اشاره به گذشت ربع قرن از تاسیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان بعنوان یکی از دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی است یادآورشد:این دانشگاه رسماً در بهمن ماه سال 1365 با پذیرش 100 دانشجوی پرستاری و 150 دانشجوی رشته پزشکی عمومی به عنوان دانشکده علوم پزشکی در کاشان کار خود را آغاز نمود و در حال حاضر با 43 رشته دانشگاهی که نیمی از آن تحصیلات تکمیلی است فعالیت می کند.

وی با اشاره به رشته های آموزشی تخصصی دانشگاه گفت: در حال حاضر دانشگاه در رشته های کودکان، داخلی، زنان و زایمان، جراحی عمومی، روانپزشکی، بیهوشی، بیماری‌های عفونی و گرمسیری و پاتولوژی و رادیولوژی متخصص تربیت می کند.

رئیس دانشگاه در این مراسم با اشاره به نقشه جامع علمی سلامت دانشگاه علوم پزشکی گفت: نقاط ضعف و قوت، تهدیدها و تعیین سهم دانشگاه از نقشه جامع سلامت کشور از جمله مواردی است که در این نقشه مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است.

وی با تاکید بر تعیین شاخص هایی برای پایش این نقشه اظهار داشت: ‌البته بایستی به این نکته دقت کرد که صرف تدوین نقشه برای دست یابی به اهداف تعیین شده کافی نبوده و باید بتوان آن را در واحدهای مختلف و متناسب پیاده سازی و عملیاتی کرد.
 
  معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه نیز در این آیین، ضمن خوش آمدگویی و خیرمقدم به میهمانان و دانشجویان جدیدالورود تصریح داشتند: رسالت معاونت دانشجویی فرهنگی، فرهنگ سازی و فراهم نمودن زمینه تحقق اهداف دانشگاه در عرصه های پژوهشی، آموزشی و دینی است.

وی با بیان اینکه دانشگاه و دانشجو از مقدس ترین واژه هایی است که می توان در فرهنگ اسلامی سراغ گرفت به معرفی واحدهای مختلف معاونت دانشجویی فرهنگی و خدمات قابل ارائه به دانشجویان در واحدهای این حوزه پرداخت.

دکتر طاهره مازوچی همچنین اظهار داشت: هم اکنون 2659دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند. از این تعداد 1276  دانشجو ساکن در خوابگاه های دانشجویی می باشند که 260 نفر آنها ورودی مهر امسال هستند.

به گفته وي، علاوه بر اين دانشجويان، تعداد 27 دستيار در 8 رشته تخصصي بالینی كودكان، داخلي، زنان و زايمان، جراحي عمومي، روان پزشكي، بيهوشي، آسيب شناسي، و بیماریهای عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشكي كاشان سال تحصيلي جديد را آغاز كردند.

معاون دانشجويي فرهنگي دانشگاه  تعداد کل دانشجویان کارشناسی ارشد اين دانشگاه در سال تحصيلي گذشته را 30 نفر در 7 رشته عنوان كرد و گفت: اين تعداد در سال تحصيلي جديد به 9رشته با 99 نفر افزايش يافته است.

ايشان  در بخشی از صحبت های خود به برگزاری شانزدهمین جشنواره قرآنی دانشجویان اشاره نمود و گفت: دانشگاه علوم پزشکی کاشان در اواخر اریبهشت سال جاری میزبان شانزدهمین جشنواره قرآنی دانشجویان علوم پزشکی کشور بود و بحمدالله با همت دانشجویان و کارکنان و مسئولین دانشگاه توانست هم میزبان خوبی برای حافظان و قاریان کلام وحی باشد و هم مقام اول کشور را در این جشنواره کسب نماید.

وی در سخنان خود به فراهم شدن امکان شارژ اینترنتی کارت های اتوماسیون تغذیه دانشجویان از ابتدای مهر امسال نیز اشاره نمود و گفت: این خدمات در راستای تکریم و جلب رضایت بیشتر دانشجویان و تسریع در مدت زمان خدمات حوزه دانشجویی فرهنگی می باشد.

ايشان سرانه فضای اسکان خوابگاه دانشجویی دانشگاه را 4/12 متر مربع ذکر کرد و افزود:‌این رقم در استاندارد کشور 15 مترمربع است که با تکمیل و ساخت خوابگاه در حال احداث تا مهر ماه سال آینده مشکل کمبود فضای خوابگاهی برطرف خواهد شد.

دكتر طاهره مازوچي، تعداد کل دانشجویان ساکن در 4 خوابگاه دانشجويي اين دانشگاه در سال تحصيلي جديد را 1276 نفر برشمرد و گفت: اين تعداد نسبت به سال قبل260 نفرافزایش یافته است.

وی افزود: استاندارد کشوری سرانه فضای سلف سرویس دانشجویی 35 صدم متر مربع است اما این سرانه در دانشگاه علوم پزشکی کاشان یک و 4 صدم مترمربع است.

به گفته وی سرانه فضای اسکان و جانبی خوابگاه دانشجویی 15 متر مربع است که این سرانه در دانشگاه علوم پزشکی کاشان 12 و 4 دهم متر مربع است.

وی افزود: بحمدالله سرانه فضای ورزشی و سلف سرویس در دانشگاه علوم پزشکی کاشان از سرانه استاندارد کشوری بالاتر است.

مراسم قرعه کشی مسابقه کتبی جشن همراه با اهدای بسته های فرهنگی،جوایز مسابقات دانشجویی و تقدیر از شورای سیاست‌گذاری نقشه جامع علمی سلامت دانشگاه علوم پزشکی کاشان پایان بخش این مراسم بود.

گفتنی است به پنج نفر از برندگان مسابقه کتبی کمک هزینه سفر به مشهد مقدس اهدا گردید.

معاون دانشجويي فرهنگي دانشگاه علوم پزشكي كاشان در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري در ديدار اخير با نخبگان گفت: به فرموده آن حضرت ايران براي رسيدن به قله هاي رفيع عزت و پيشرفت، نيازمند نخبگاني است كه عاشق كشور و ملت باشند.

دکتر طاهره مازوچي در پايان با معرفي و تشريح كامل اقدامات بخشهاي مختلف اين معاونت به دانشجويان خواستار حركت جهادگونه آنها در راستاي پيشرفت اين دانشگاه، جامعه و نظام جمهوري اسلامي شد و گفت: انتظار جامعه، نظام و شهداي ما از دانشجو آنست كه علاوه بر تحصيل علم و دانش با تهذيب نفس، ارتقا و پيشرفت و آباداني كشور را تضمين كند.

مراسم جشن دانشجويان جديدالورود دانشگاه علوم پزشكي كاشان با حضور معاونين دانشگاه و سرپرست دانشكده ها، اساتيد، اعضاي هيات علمي اين دانشگاه و شهردار كاشان با اجراي برنامه هاي متنوعي از جمله مولودي خواني امام رضا(ع)، مسابقه، رونمايي از نقشه جامع علمي سلامت دانشگاه علوم پزشكي، پرده برداري از تنديس اين نقشه و تقدير از اعضاي شوراي سياست گذاري اين نقشه برگزار شد./ب

 

دفعات مشاهده ›542   اعلام نظر در مورد اين خبر
تماس با دانشگاه